Филмови малини 2015-та

  • 5 727
  • 55
  •   1
Отговори
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
След като отново ме изпревариха с темата, в която да изберем най-харесвания филм за годината, бързам да спазя традицията и да ви предложа тема и за обратния избор - на най-нехаресвания филм за 2015 година.


По принцип възприятията за произведенията на всеки вид изкуство са субективни и за вкусовете не спорят, но има и обективно слаби и глупави филми, за които преобладаващото мнозинство зрители си задават въпроса: "Кой е дал пари за това чудо?"  Rolling Eyes
Надявам се тази тема да отдели именно такива филми.
Надявам се също така да не се стигне до особено ожесточени спорове и размяна на неприятни реплики, ако и когато някой номинира филм, който не му е по вкуса, но пък има почитатели и защитници.

Предлагам ви, както в темата за избор на най-добър филм, тук също всеки да номинира най-много по 5 (пет) заглавия. Всяка номинация се брои за един глас.
Десетте, събрали най-много гласове, отиват на гласуване чрез анкета в отделна тема. Срок за номиниране - до 25 януари, за да сме в крак с другата тема. Мисля, че ще е добре да пуснем анкетите заедно и да обявим после в един и същи ден решенията на форума за най-силен и най-слаб филм на 2015.  Grinning
За справки можете да ползвате и миналогодишната тема, както и резултатите от миналогодишното гласуване.


А сега - кажете, кои филми през 2015 година са ви разочаровали, възмутили или приспали в киносалона или пред екрана на компютъра/телевизора. Кого/какво искате да "наградите" като най-малоумен сценарий, най-тъп филм, най-безидейна режисура или най-слаба актьорска игра.

# 1
  • Мнения: 1 167
Accidental Love http://www.imdb.com/title/tt1137470/, изключително глупав филм, който ме кара да питам "Кой е дал пари за туй чудо"?

Ще допълвам, но това ми изскочи, като видях темата.

# 2
  • Мнения: 19 024
принципно не гледам филми с нисък рейтинг, та за това рядко се разочаровам
но реших за проба да пусна това нещо Fifty Shades of Grey кошмарно тъп филм 

# 3
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 381
За сега само се записвам в темата.
Ще си помисля, защото аз не гледам тези, които биват оплювани качествено Mr. Green Сигурно ще посоча някой, който спирам малко след, като съм пуснала.

# 4
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Благодаря за темата  bouquet
И тази година съм решила да номинирам не откровени бози, а филми, тръгнали с претенции, но оказали се огромен празен балон.
Първият такъв ужас, който ми хрумва, е By The Sea. Потресаващ продукт на отвратително его и още по-отвратителна некадърност.
Веднага след него- L.O.V.E.. Гаспар Ное тотално откачи Laughing
Третият- Child 44. Жалко, все пак беше заснет пред очите ми Confused
Every Thing Will Be Fine- поредната голяма претенция, кънтяща на кухо

За петият ще мисля още. В момента Иняриту е на прицел като най-пресен, но може и нещо още по-досадно да изскочи Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 27 283
Евентуално мога да редактирам (но с нов пост естествено) на по-късен етап (че имам да гледам бая тежки филми от 2015 г. които имат потенциала да попаднат в темата), но ето моите 5 номинации:

По традиция гледам да номинирам по-известни заглавия (и задължително такива, които са имали премиера на голям екран), защото има поне 10 много слаби заглавия, но те не са имали каквито и да било претенции (тип Хитмен, Пиксели, Транспортер, Трасьори, Съседското момче, Ченгето от мола и пр. простотии от този род).

1. Дете 44
2. Мордекай
3. Петдесет нюанса сиво
4. Фантастичната четворка
5. Пътят на Юпитер

Първите три са безумни филми. Юпитер визуално е силен, ефектите са страхотни, но сюжетът и актинга са потресаващо слаби, а Ф4 съм я номинирал защото съм голям фен на комиксите и веднъж на високосна се случва да се разочаровам от филм правен по комикс, особено пък да се разочаровам толкова много, че да го номинирам, но този филм е истинска катастрофа във всяко едно отношение.

Поразочароваха ме и Пурпурният връх, The Walk и Спектър, но не са за номинация разбира се. Просто очакванията там ми бяха по-големи и по-различни, не че са слаби филми.

# 6
  • Мнения: 1 167
А, аз не мога да разбера, какво искате от Нюансите, като се има предвид жанра-сладникава романтика със садомазо елементи. А, да не говорим, някой като каже, че книгите са по-добри. Изобщо в цялата истерия, няма нищо което може да се нарече добро. Самият филм няма претенции да е нещо кой знае какво, а просто да даде надежда на застряващите(или не) домакини, които всъщност са и таргет на поредицата.

Скрит текст:
На мен Дете 44 ми беше интересен  Embarassed

# 7
  • Мнения: 11 950
Не гледам много филми, особено нови.
Но и аз имам ,макар и скромен "принос" към филмовите малини- "Принцеса за Коледа"

Безкрайно експлоатирана тема,от втората секунда вече знаеш развитие и край, едностранчиви персонажи, дори не е и малко от малко красив.


Но така и не си намерих нов и приятен коледен филм.

# 8
  • Мнения: 2 340
Дете 44 ми беше не интересен, а адски интересен..  Peace

Сикарио, толкова муден и бавен филм  #Crazy newsm78

Как можах да пропусна - Hunger Games - адски тъпо..  ooooh!

Последна редакция: вт, 29 дек 2015, 15:30 от ton4etyyy

# 9
  • Мнения: 19 024
забравих ДЕТЕ 44
номинирам и него, направо са развалили хубавата книга  ooooh!

# 10
  • Мнения: 18 572
Mad Max: Fury Road

Безумен, откачен (в кофти смисъла на думата), безсмислен.

P.S. Сега видях в другата тема, че е един от най-харесваните. А точно се чудех кой изобщо го е харесал този филм, че и награди печели. Laughing

# 11
  • Мнения: 65
1. Междузвездни войни /пълно разочарование,безинтересен сюжет/
2. Мордекай /много слабо представяне на Джони Деп/

# 12
  • Мнения: 1 748
"Пътят на Юпитер", нищо не ми хареса в него.

"Лудия Макс" много ми хареса. Ясно е, че историята не струва, няма и претенции. Филмът си заслужава заради сценографията, операторската работа, костюми... в кино салона изпих един литър вода и пак усещах устата си пресъхнала - това е внушиш усещане чрез филм.

# 13
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Междузвездни войни - не съм луд фен на сагата, може би затова и не ми хареса за разлика от "новите" с яките ефекти. Embarassed
Сикарио (за този се колебая, че имаше и елементи, които силно ми допаднаха, но като цяло ме разочарова).

# 14
  • София
  • Мнения: 12 374
Mad Max: Fury Road
Мордекай
Марсианецът
Сикарио


Особено първият е една от най-големите тъпни, на които съм попадала.

Общи условия

Активация на акаунт